Budownictwo przemysłowe jest bardzo nowoczesną i ciągle rozwijającą się dziedziną. Wykorzystanie komputerów jest tu sprawą oczywistą i naturalną. Do tego typu zastosowań powstały specjalne urządzenia określane mianem komputerów przemysłowych

Ogólny zarys

Nowoczesne firmy budowlane nie mogą obyć się bez wparcia komputerów. Stosuje się je podczas wielu procesów z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie maszyn. Produkcja, projektowanie i monitoring odbywają się teraz przy użyciu inteligentnych komputerów.

Przykładowe komputery przemysłowe na zdjęciu:

Możliwości

Dzięki wbudowanym modemom bezprzewodowym GSM/GPRS, można z łatwością połączyć w jedną sieć odległe od siebie urządzenia i maszyny. Bardzo wydajne procesory i ogromne przestrzenie dyskowe dzisiejszych komputerów pozwalają na szybkie gromadzenie i przetwarzanie dużych ilości danych w szybkim czasie.

Komputery dla przemysłu ze względu na budowę można podzielić na:

Zastosowany system operacyjny

System operacyjny Linux przez dużą część użytkowników określany jest mianem dedykowanego systemu dla przemysłu. Jest on bardzo stabilny i łatwy w konfiguracji, co daje mu przewagę nad popularnym w komputerach domowych systemem Windows. Ciągła ewolucja informatyki przemysłowej daje gwarancję zastosowania komputerów, do coraz to nowych zadań.

One thought on “Komputery w budownictwie przemysłowym”
  1. Jeśli się nie mylę, to niektóre urządzenia działają też aktualnie na bazie Androida. To również bardzo łatwo konfigurowalny system. Właściwie każdy producent może go dostosować do własnych potrzeb i to bez kosztownej licencji – Google udostępnia Androida za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.