Wszyscy uwielbiamy od czasu do czasu wyjść na zakupy po coś konkretnego czy też po prostu pochodzić po sklepach. O ile w zimie praktycznie każdy sklep dba o prawidłowe ogrzanie pomieszczenia to w lecie w 40 stopniowe upały jednak nie zawsze jest już tak komfortowo. Dzieje się tak ponieważ nie każdy sklep posiada własny system klimatyzacyjny. Dlatego warto zadbać o ten aspekt, który także ma znaczenie na ilość odwiedzanych sklep klientów.

Na rynku działa mnóstwo firm oferujących swoje usługi w dziale klimatyzacji i wentylacji. Do obsługi takich systemów służą termostaty. Jak sama nazwa mówi „termo-” (temperatura) i „-stat” są to urządzenia służące do utrzymania zadanej temperatury. Dzięki nim ustawimy pożądaną temperaturę w zależności od własnych upodobań i potrzeb. Systemy chłodnicze zadbają także o utrzymanie prawidłowej wilgotności powietrza co w połączeniu z odpowiednią temperaturą znacznie wpływa na funkcjonowanie człowieka.

W przypadku sklepów, zarówno tych dużych jak i małych najczęściej wykorzystywane są anemostaty. Są to elementy zakańczające sieć wentylacyjną montowane na suficie. Wyróżniamy dwa typy nawiewne, które doprowadzą świeże powietrza do wentylowanego pomieszczenia lub wywiewne, dzięki który zanieczyszczone powietrze zostanie wyprowadzone na zewnątrz. Dzięki nim możliwe jest kształtowanie strumienia powietrza w zależności od naszych preferencji.

Anemostaty występują zarówno w okrągłych odmianach lub kwadratowych. Jako dodatkowe elementy można zainstalować inne różnego rodzaju nawiewniki takie jak: szczelinowe, wyporowe czy klasyczne kratki wentylacyjne. Prawidłowy dobór systemu zostanie jest poprzedzany różnego rodzaju obliczenia inżynierskie. Po zakończonym pracach możemy mieć pewność, że zarówno nasi klienci jak i pracownicy będą się czuć komfortowo i co za  tym idzie będą w stanie dłużej przebywać w sklepie i zakupić więcej.

Więcej dowiedz się na stronie BH-Res.pl

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *