aranżacja biuraaranżacja biura

Oprócz podstawowych elementów wyposażenia każdego biura duże znaczenie mają tu również dodatki, kolory a nawet ustawienie biurka. Co feng shui mówi o aranżacji biura?

aranżacja biura

Jeśli chcemy pobudzić nasz mózg do kreatywnego myślenia, które jest bardzo ceniona w wielu profesjach powinniśmy zwrócić uwagę na kolory przede wszystkim te na ścianach. Sprawdzi się tu zarówno żywa zieleń jak i świeża cytryna czy soczysta pomarańcz. W biurze, powinny dominować barwy, które motywują nas do działania, a wymienione kolory dodatkowo pozytywnie wpływają na kontakty międzyludzkie.

Kolejną kwestią są meble gabinetowe. Krzesła biurowe, szafki, stoły i oczywiście całe biurka oprócz tego, że są dostosowane do obowiązujących zasad BHP powinny być także wygodne i estetyczne. Zgodnie z zasadami feng shui biurko należy ustawić  w rogu pokoju, tak aby mieć „stabilne plecy” oraz bez problemu mieć dostęp do okna i drzwi. Producent krzeseł firma Nowy Styl proponuje również różnorodne wzory na siedziskach biurowych, które świetnie wpisują się w aranżację całego pomieszczenia.

Z punktu widzenia feng shui duże znaczenie mają również dodatki. Woda, w postaci małej fontanny lub akwarium pozytywnie wpływa na nasz biznes i sukces zawodowy, natomiast rośliny o gładkich liściach, czynią aluzję rosnącego dobrobytu. Wyposaż również biuro w różnego rodzaju przedmioty w kolorze czerwonym, wykonane z drewna, dzwonki i muszelki, które symbolizują szczęście aby Twój biznes rozwijał się w najlepsze.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *