Umywalka to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. W ciągu dnia jest ona najczęściej użytkowana w łazience dlatego powinna być praktyczna i dopasowana do naszych potrzeb. Wybór na rynku jest ogromny dlatego warto przyjrzeć się poszczególnym rodzajom umywalek z bliska.

Podział ze względu na rodzaj montażu

Dostępne są umywalki stojące i wiszące. Umywalki stojące pozwalają na tworzenie wielu interesujących aranżacji ponieważ można je po prostu postawić na blacie łazienkowym  lub meblach. Ograniczeniem jest tu w zasadzie tylko wyobraźnia. Umywalki wiszące montuje się na ścianie. Z reguły są one niewielkich rozmiarów dlatego znajdują zastosowanie w niewielkich łazienkach, np. w bloku.

Materiały

Wybierając umywalkę do łazienki będziemy musieli zdecydować z jakiego materiału będzie wykonana. Nieustannie prym wiodą umywalki z ceramiki, głównie ze względu na estetykę i niskie koszty zakupu. W sklepach można znaleźć także umywalki ceramiczne ze specjalną powłoką, która ogranicza osadzanie się kurzu i osadu na jej powierzchni.

Coraz większą popularnością cieszą się również umywalki wykonane z marmuru czy granitu. Ich cena znacznie różni się od tych ceramicznych jednak są dużo bardziej trwałe. Ponadto dają niesamowity efekt stylistyczny.

Mniej popularne są umywalki ze stali nierdzewnej i stali emaliowanej, które są eleganckie i łatwe do utrzymania w czystości.

Niejednokrotnie spotkać można także umywalki wykonane ze szkła. Do wyboru jest wiele kolorów i kształtów. Idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz.

Nowością na rynku są umywalki drewniane, które są całkowicie odporne na działanie widy dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji oraz specjalnym lakierom. Pozwalają na stworzenie bardzo ciekawych, niepowtarzalnych aranżacji.

Trudno jest stwierdzić, który rodzaj umywalki będzie najlepszy. Najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejsze przemyślenie naszych potrzeb oraz zaprojektowanie łazienki. Można również skorzystać z porady architekta wnętrz, który na pewno pomoże wybrać optymalne rozwiązanie.

By Redakcja

Jestem młodszą redaktorką. Ogarniam przede wszystkim dział związany z aranżacją i projektowaniem wnętrz, gdzie staram się zaszczepić czytelnikom nowoczesne spojrzenie na własne wnętrze. Największym podziękowaniem za treści są komentarze ostawiane pod nimi ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *