Grecja to niezwykły kraj, który większości z nas kojarzy się z lazurowym morzem, piaszczystymi plażami i niepowtarzalnym stylem. Przeniesienie greckiej kultury i stylistyki do naszego mieszkania wcale nie jest niemożliwe do wykonania. Musimy tylko zastosować się do kilku rad i nie zapominać o detalach – to dodatki są tutaj najważniejsze!


Art3ZEWKolorystyka

Podstawową bazą dla mieszkania w stylu greckim jest oczywiście kolor niebieski. Możemy tutaj sięgnąć po różne odcienie; najlepszy będzie błękitny, lazurowy, kobaltowy albo turkusowy. Są to barwy bardzo wyraziste i intensywne, dlatego warto zestawić je z subtelną i delikatną bielą, albo beżem. Do tego możemy dobrać musztardowy, czerwony lub słoneczny pomarańcz.

Prostota

Z wymienioną wyżej kolorystyką warto zestawić odpowiednie meble. Mamy do wyboru aranżacje stylową albo minimalistyczna, nowoczesną. Meble stylowe to oczywiście bogato zdobione drewno, ornamentyka, naturalne tworzywa. Z kolei meble minimalistyczne to te utrzymane w białym kolorze, proste, bez zbędnych dekoracji.

Dodatki ceramiczne i marynistyczne

Co jeszcze kojarzy nam się z Grecją? Oczywiście bogato zdobiona ceramika i akcenty marynistyczne, nawiązujące do szumiącego morza. Wybierzmy zatem ozdobne wazon lub doniczki do mieszkania. W kuchni możemy ustawić ceramikę na osłoniętych półkach. Do tego kilka akcentów marynistycznych: ozdobne ramki, pled w paski lub muszelki.

Przy współpracy http://www.janpul.pl/

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.