W dzisiejszych czasach tysiące ludzi snuje fantazje o posiadaniu własnego domu. Nie trudno oprzeć się wrażeniu, że coraz więcej osób ma możliwość podjęcia decyzji o przeznaczeniu pieniędzy na rozpoczęcie budowy. Gdy zdecydujemy się budować, dobrze jest zastanowić się, z jakiego surowca powstanie nasz nowy dom. W prezentowanym felietonie mogą Państwo przeczytać o cechach domów z bali.

Narastająca chęć stawiania domów drewnianych ma różne przyczyny. Nie chodzi tylko o aspekty estetyczne, które są według mnie bezdyskusyjne. Drewno to ekologiczny surowiec, najbardziej zgodny z naturą. W minionych wiekach domy stawiano wyłącznie z drewna. Aktualnie sięgamy ponownie do tych dobrych zwyczajów.

Domy drewniane oferują niezwykle korzystny dla zdrowia mikroklimat, niezależnie od pory roku. Co to oznacza? Zimą jest w domach z bali zdecydowanie cieplej niż w budynkach do których użyto materiały w postaci betonu komórkowego, czy cegieł. Latem z kolei domy z drewna lepiej zachowują się, gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury. Opisując sytuację wprost, upał nie ma wstępu do naszego domu.

Nie trzeba nikogo przekonywać, że dzięki takim właściwościom surowca w postaci drewna, możliwe są zdecydowane oszczędności w wydatkach na ogrzewanie. A wszyscy wiedzą, że koszty użytkowania budynku są nie mniej znaczące niż kwota, jaką przyjdzie nam wydać na budowę i wykończenie domu.

W naszym kraju funkcjonuje wiele firm sprzedających domy z bali. Przed strategiczną decyzją o budowie domu polecam porównać propozycje tych przedsiębiorstw, a później zaufać tej najlepszej.

By drstein

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *