wentylator

Temat wentylacji poruszany jest szczególnie zimową porą, gdy większość dnia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach. Przestrzegając się przed utratą ciepła zamykamy okna i drzwi, zapominając o tym jak duże znaczenie dla naszego organizmu i mieszkania ma prawidłowy przepływ powietrza.

wentylator

Świeże powietrze wpływa na nasze dobre samopoczucie, a co za tym idzie stan zdrowia, koncentracje i efektywność pracy. Osoby przebywające ponad 8 godzin w zamkniętym, niewietrzonym pomieszczeniu mogą skarżyć się na bóle głowy, pieczenie oczu czy nieustanne uczucie zmęczenia. W ekstremalnych przypadkach dochodzi do rozwoju chorób dróg oddechowych, astmy a nawet nowotworu. Złe samopoczucie potęgują również powstająca przy słabej wentylacji pleśni i grzyby na ścianach, pęczniejące meble drewniane oraz zaparowane szyby i okna nawet gdy są jeszcze niedostrzegalne dla oka.

Wentylacja jest niezwykle ważna, ponieważ dopływające z zewnątrz świeże powietrze usuwa dwutlenek węgla, podnosi poziom tlenu, a co za tym idzie chroni przed zagrożeniem zatrucia czadem, które nadal często występuje w okresie grzewczym. Montując wentylatory  i kontrolując przewiew powietrza nie tylko dbamy o nasze zdrowie, ale również chronimy życie.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *