blacha dachowa

Stojąc przed wyborem materiału niezbędnego na pokrycie dachu należy dobrze zapoznać się z cenami, a także zaletami i wadami każdego produktu. Ważne jest, aby gwarantował nam długoletnie użytkowanie. Nikt bowiem nie chce po kilku latach łatać nieszczelności, lub też całkowicie zmieniać dachu. Jak wiadomo, wiąże się to z dużymi kosztami, które nie wszyscy są w stanie pokryć.

Gdy decydujemy się na użycie do tego celu blach dachowych, warto zastanowić się, jakiego dokładnie rodzaju użyjemy. Jak wiadomo na rynku istnieje wiele odmian tego produktu. Głównym problemem jest dobór odpowiedniego materiału. Przykładowo blachy trapezowe mogą być wykonane z aluminium, miedzi, stali lub też cynku i tytanu. W tej sprawie najlepiej doradzi nam specjalista, którego znaleźć można w każdej firmie oferującej produkty tego rodzaju.
Kolejnym dylematem jest, czy wybrać blachy trapezowe, czy też blachodachówki. Różnią się one przede wszystkim kształtem. Te drugie znakomicie udają dużo droższe i trudniejsze w montażu dachówki ceramiczne. Znaleźć można także ich całą gamę różnorakich kolorów. Gdy dobierze się do nich odpowiednie wykończenia, takie jak na przykład rynny stalowe, to można uzyskać efekt dachu, który będzie robił ogromne wrażenie. Pamiętać jednak należy o jednej bardzo ważnej rzeczy: blachy dachowe można stosować jedynie w przypadku dachów, których kąt nachylenia wynosi minimum 12 stopni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *