Dom to miejsce, w którym spędzamy większość życia. Dlatego warto zadbać o to, by nasze cztery kąty wyglądały jak najprzytulniej i dawały nam poczucie komfortu. Zwykle urządzenie mieszkania lub domu wymaga wiele pracy i pochłania dużo czasu.

Podłogi zwykle nie przykuwają uwagi gości, jednak ich wygląd ma duże znaczenie. Kiedy lepiej wybrać parkiet, panele podłogowe, terakotę, płytki ceramiczne, a kiedy wykładziny dywanowe lub wykładziny PCV?

Na pewno dużo zależy tutaj od charakteru domu. Dobór mebli, firanek, żyrandoli, kupowanie wykładzin – to godziny jeżdżenia po sklepach i podejmowania najróżniejszych decyzji.

Zanim pojedziemy do sklepu, zajrzyjmy więc do internetu i wzbogaćmy naszą wiedzę na temat aranżacji wnętrz.

Z ofert internetowych wynika, że wybierając podłogowe wykładziny PCV tak zwane jednowarstwowe – będziemy mogli ułożyć z nich jednolitą, szczelną posadzkę. Jeśli natomiast bardziej zależy nam na imitacji drewnianej podłogi – powinniśmy wybrać miękkie wykładziny PCV na homogenicznym spodzie, z deseniem naśladującym deski lub klepki. Dalej – jeśli w pokoju chcemy mieć na całej podłodze wykładziny dywanowe, możemy wybierać między różnymi splotami i surowcami. Podobnie jak w wypadku prawdziwych dywanów, wykładziny dywanowe produkuje się z surowców naturalnych (może to być wełna, juta, kokos, sizal, włókno bambusowe), mieszanek lub z włókna sztucznego. Także co do splotu i runa wykładziny dywanowe imitują prawdziwe dywany. Najautentyczniej wygląda welur, miła w dotyku wykładzina o miękkim, długim runie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *