System wentylacyjnyCentrale Komfovent Domekt zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniu przede wszystkim w domach i mieszkaniach. W sprzedaży dostępne są wersje podsufitowe i pionowe. Charakteryzuje je niewielki rozmiar – przykładowo do wentylacji mieszkania o powierzchni 120 m2 wystarczy urządzenie o wymiarach 660x600x495 mm. Wszystkie urządzenia z tej serii zostały zaopatrzone przez producenta (firma Amalva) w obrotowe wymienniki ciepła. Komfovent Domek zapewnia efektywność temperaturową na poziomie 85%, służąc zarówno do zastosowań nawiewno-wywiewyche z odzyskiem ciepła, jak i do odprowadzania oparów z okapu kuchennego.

W proponowanym systemie wentylacyjnym zniwelowane zostało ryzyko zatłuszczania się obrotowego wymiennika ciepła, co uniemożliwiało montaż centrali nad okapem we wszystkich dotychczasowych rozwiązaniach dostępnych na rynku. Zastosowanie piątego króćca pozwalającego na odprowadzanie strumienia powietrza z okapu z pominięciem wymiennika ciepła rozwiązała ten problem i jest prekursorem na rynku wentylacja/ klimatyzacja. To rozwiązanie posiada jeszcze jedną istotną zaletę, mianowicie uniemożliwia ono roznoszenia się zapachów z kuchni.

Urządzenie Komfovent DOMEKT wyposażone jest w intuicyjne i nowoczesne sterowanie elektroniczne. Panel sterowania (C4) umożliwia użytkownikowi wybór z jednego z trzech trybów (czuwania, roboczego i turbo). Dodatkową bardzo przydatną opcją jest możliwość wyboru trybów Lato/Zima, które odpowiednio sterują zainstalowaną w urządzeniu nagrzewnicę elektryczną.

Wariant podwieszany wyróżnia niewielka wysokość oraz dogodny sposób montażu. Centrale łatwo zamontować poziomo pod sufitem (modele REGO 250P oraz 400P) lub pionowo przy ścianie (modele REGO 200VE oraz 400VE). Zaślepka okrążenia pozwala połączyć urządzenie z okapem kuchennym lub z otworem wyciągu, co pozwala na łatwe odprowadzanie powietrza z łazienki lub toalety oddzielnym kanałem powietrznym.

Centrala Komfovent Domekt w wyposażeniu posiada filtry, elektryczną nagrzewnicę, wentylatory oraz 2 cm izolację, która sprawia, że są one niezwykle ciche. Te ergonomiczne centrale dostarczane są jako jeden element, co sprawia, że są niesamowicie proste w montażu i praktycznie natychmiast gotowe do użycia.

Systemy wentylacji i klimatyzacji Centrum Klima – klimatyzacja

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *