Obecnie rynek mieszkaniowy rozwija się bardzo dynamicznie. Praktycznie w każdym, nawet małym mieście możemy spotkać inwestycje mieszkaniowe. Podaż nowych mieszkań w ostatnich latach jest wysoka, jednak myli się każdy kto myśli, że sprzedaż mieszkań jest sprawą prostą. Obecnie w Polsce mieszkania są bardzo drogie. Ich cena jest niedostosowana do możliwości zarobkowych przeciętnego Polaka. Skutkuje to tym, że zdecydowana większość mieszkań sprzedawana jest na kredyt. Banki co prawda mają w swojej ofercie wiele kredytów, jednakże są one dostępne tylko dla tych osób, które wykażą się zdolnością kredytową.

Każdy deweloper, który chce sprzedać drogie nowe mieszkania musi do tego pomysłu przekonać swoich klientów. Deweloperzy w tym celu zatrudniają całe rzesze specjalistów, którzy zajmują się promocją poszczególnych projektów. Jako narzędzia promocji używane są reklamy prasowe, internetowe, ulotki, katalogi, a także udział w targach branżowych. Sprzedaż mieszkań bardzo często wspierana jest za pośrednictwem firmowej witryny internetowej. Jest to doskonałe miejsce do tego aby zaprezentować projekty, wizualizacje, rozkład mieszkań oraz opisać szczegółowo całą inwestycję.

Klienci zwracają uwagę nie tylko na metraż i kondygnację ale przede wszystkim na to, jak ułożone są pomieszczenia, jak wygląda kwestia ich nasłonecznienia, ogrzewania itp. Dużą popularnością cieszą się obecnie osiedla zamknięte, gdzie na stałe zatrudniana jest ochrona. Poza samym mieszkaniem dla większości klientów istotne jest także występowanie komórki gospodarczej, miejsca parkingowego czy placu zabaw dla dzieci. Dużą wagę przywiązuje się także do otoczenia bloków i dostępnej infrastruktury.

Deweloperzy kuszą klientów różnego rodzaju promocjami. Z reguły najtańsze mieszkania można kupić w początkowej fazie powstawania inwestycji jednak coraz mniej klientów decyduje się na zakup mieszkania, które nie jest jeszcze gotowe. Ważnymi klientami deweloperów coraz częściej są duże agencje nieruchomości, które hurtowo wykupują mieszkania, po to by później prowadzić sprzedaż mieszkań po wyższej cenie. Rosnącą popularnością cieszy się także program Rodzina na swoim, dzięki któremu można otrzymać tańszy kredyt hipoteczny.

By belinda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *