Posadzki przemysłowe betonowe są zbrojone włóknem rozproszonym, polipropylenowym lub siatką stalową. Nawierzchnie betonowe wykańcza się posadzkami żywicznymi, zatartymi na gładko, utwardzonymi posypką kwarcową, korundową lub metalisch. Posadzki betonowe szlifowane (produkowane według najnowszych technologii) stosuje się m.in. w magazynach wysokiego składowania, gdzie dokładność jest sprawą bardzo istotną. Można je dodatkowo zapezpieczać specjalnym środkiem chemicznym, który utwardza i tworzy bezpyłową powierzchnię odporną na wilgoć.

Warto podkreślić, że posadzki przemysłowe wykorzystywane są nie tylko w trudnych warunkach, ale mają też bardzo często styczność z chemikaliami. W przypadku zastosowania normalnych posadzek, dojdzie do ich bardzo szybkiego zniszczenia. Nie będą bowiem odporne na działanie środków chemicznych czy niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Decydując się na wylanie posadzki, trzeba się najpierw zastanowić do czego będzie nam służyć, ile osób będzie z niej korzystać, z jakimi chemikaliami będzie miała styczność. Następnie powinniśmy wybrać jeden z rodzajów posadzek. Mogą to być posadzki przemysłowe betonowe, epoksydowe (żywiczne), cienkowarstwowe.

Posadzki przemysłowe wykorzystywane są w przemysłach: spożywczym, elektronicznym, farmaceutycznym, maszynowym oraz w obiektach użyteczności publicznej. Z kolei posadzki cienkowarstwowe stosuje się m.in. pod wykładziny PCV, wykładziny dywanowe, płytki i parkiety. Można położyć je również na izolacji akustycznej lub termicznej przy ogrzewaniu podłogowym.

Furanflex poleca: posadzki epoksydowe

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *