nowoczesne ogrodzenia

Ogrodzenie jest elementem dopełniającym każdy wybudowany dom. Szczególnie w przypadku tych nowo powstałych ważna jest ich finalna estetyka. I tutaj, jak na każdym rynku produktowym, dostrzeżemy wybijające się trendy. Jakie są najnowsze i najciekawsze rozwiązania?

Łączenie elementów

Wybierając rodzaj i wygląd ogrodzenia, za każdym razem powinniśmy kierować się zasadą odpowiedniości. Nie każde rozwiązanie, choćby to najmodniejsze, sprawdzi się u każdego. Dlatego kluczowa jest tutaj korespondencja elementów ogrodzenia – nawet tych pozornie mało istotnych jak słupki ogrodzeniowe – z elewacją i bryłą domu. Pośród najbardziej popularnych rozwiązań estetycznych ogrodzeń na pewno uda znaleźć się to odpowiednie.

tredny w ogrodzeniach

Drewno w nowoczesnym wydaniu

Przyglądając się najnowszym trendom królującym wśród bram i ogrodzeń, na pewno zauważyliśmy, jak często pojawia się tam drewno. To bardzo elegancki materiał, który świetnie wygląda w połączeniu z metalem czy betonem. Potrafi wprowadzić w tych kompozycjach niezbędną równowagę stylistyczną. Forma drewna jest tutaj bardzo prosta, jednolita.

Kamień i metal

Bardzo popularnym rozwiązaniem, używanym jako elementy ogrodzeń, są gabiony czyli formy, najczęściej prostopadłościany, wykonane z metalowej siatki i wypełnione kamieniami. Gabiony mogą przybierać najróżniejszą postać. Mogą być z nich wykonane całe panele lub duże słupki pełniące funkcję konstrukcyjną dla reszty elementów. Rodzaj siatki, kolor i wielkość kamieni z powodzeniem można dopasować do stylu domu.

Beton w roli głównej

Beton jest całkiem często stosowanym materiałem do budowy elementów ogrodzeń. Używany jest do stawiania mniejszych form, do których przymocowane są całe panele. Bywa również, że tworzy się z niego całe duże, struktury paneli. Beton bardzo często łączony jest z metalem, co daje efekt nowoczesnej formy. Jego surowość można również dość łatwo ocieplić, jeśli zestawimy go z drewnem w różnych odcieniach.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *