mieszkanie w Szczecinie

Wybierając się na uczelnie, studenci najczęściej zmieniają swoje miejsce zamieszkania. Zatrzymują się w akademikach, bądź rozglądają się za mieszkaniami jak najbliżej centrum, bądź uczelni. Jakie są plusy z wynajmu mieszkania, z jego kupna, a jakie z pozostania w akademiku?

mieszkanie w SzczecinieAkademik czy mieszkanie w Szczecinie?

Szczecin wciąż jest atrakcyjnym miastem dla studentów. Jest tyle samo przeciwników co zwolenników mieszkania w akademikach. Jedni twierdzą, że nie ma tam warunków do nauki, drudzy, że można poznać wielu ciekawych ludzi, którzy będą mieli wpływ na dalszy rozwój swojej kariery. Każde to stwierdzenie można uznać za prawdziwe. Z pewnością życie w akademiku jest znacznie tańsze. Nie musimy dodatkowo płacić za media, a za stołówkowe jedzenie wychodzi o wiele mniej. Jednak jeżeli ktoś nie jest przyzwyczajony do dzielenia z kimś pokoju, nie powinien decydować się na akademik.
Całkiem inaczej mieszka się w wynajmowanym mieszkaniu czy na stancji. Mieszkania w Szczecinie mogą być też interesujące dla inwestorów, którzy wykupią lokum pod wynajem dla studentów. Wciąż jest tutaj około 70 tysięcy studiujących, więc nie powinno być problemu z zainteresowaniem wynajmu.

Sami studenci najczęściej wybierają lokum znajdujące się jak blisko centrum. Decydując się na mieszkanie, możemy liczyć na większą swobodę i komfort. Niestety, czynsz jest znacznie wyższy od akademickiego. Jednak chętnych na wynajem mieszkań w Szczecinie nigdy nie zabraknie. Poza tym deweloperzy wciąż budują nowe osiedla mieszkalne kusząc różnymi promocjami.

Pojawiają się osoby, które decydują się na kupno nowego mieszkania, aby przez okres studiów spłacać powoli kredyt. Wtedy jest pewność, że po zakończeniu edukacji nie będą musieli ponownie szukać nowego lokum. Mieszkania w Szczecinie zawsze będą się dobrze sprzedawać ze względu na atrakcyjność tego miasta.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *