Sypialnia jest miejscem w którym odpoczywamy po całym dniu pracy. Zanim jednak uśniemy często sięgamy po dobrą lekturę lub oglądamy telewizję. Światło w tym pokoju powinno być łagodne i ciepłe, a zarazem nie za słabe aby pozwoliło na swobodne czytanie książki.

W sypialni oczywiście najważniejszym elementem wśród oświetlenia stanowią lampki nocne. Według specjalistów od wystroju wnętrz powinno się umieszczać dwa stoliki po obu stronach łózka, a na nich lampy. Takie ustawienie wzmacnia poczucie równowagi i harmonii w sypialni. Jednak należy pamiętać o tym, żeby światło po jednej stronie łóżka nie zakłócało spokojnego snu drugiej osoby. Dla zdrowia naszych oczu powinno się wybierać lampy, których krawędź abażuru będzie znajdować się na wysokości 50 cm od poziomu łóżka.

Coraz częściej polecane są również lampy podłogowe, które skierowane w górę optycznie powiększają pomieszczenie, zaś skierowane w dół skupiają wzrok na miejscu w którym znajduję się lampa.

Ponadto, w sypialni nie może zabraknąć zwykłego oświetlenia górnego, które potrzebne jest chociażby do porządków w szafach. Z kolei zdecydowana większość osób wybiera kinkiety, inni zaś lampy sufitowe bądź wiszące. Wybór lamp do sypialni uzależniony jest od własnych preferencji oraz chęci nadania odpowiedniego klimatu w sypialni.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.