Budownictwo przeżywa w naszym kraju renesans. Wchodzi w to masa przyczyn – na przykład bardzo wysokie koszty mieszkań, zbliżające się Euro 2012, znaczny wzrost gospodarczy i tak dalej.

Rodzi się coraz więcej przedsiębiorstw budowlanych, oraz hurtowni oferujących wszelkiego typu materiały budowlane i uzupełniające. Miasta poszerzają się niemal w oczach, agresywnie zagarniając coraz szersze powierzchnie. Miejsca, które parę dekad temu okupowały nieużytki, obecnie przekształciły się w osiedla – nieraz ku niezadowoleniu uprzednich bywalców owych ziem. Budownictwo posiada jednakże również i różne problemy, ograniczające dynamiczny przyrost. W naszym kraju jednym z zasadniczych trudności to brak robotników. Wielka część specjalistów emigrowało z naszego kraju, zdecydowanie podwyższając popyt na pracowników. W wyniku w niektórych miastach bezrobocie spadło poniżej normy, nakręcając pensję i ograniczając przyrost gospodarczy tych miejsc. Pracownicy budowlani zaczynają być coraz mniej słowni, a możliwość, że wybrana przez nas załoga budowlana ukończy ich robotę taką jak przykładowo wykończenie dachu profesjonalnie spada. Czy znajdziemy się w sytuacji, będzie nam kazała sprowadzić budowlańców zza granicy? Zobaczymy już niedługo.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.