Jest to jeden z najstarszych zakładów tego typu w kraju. Jego działalność sięga jeszcze okresu przedwojennego. Jego powstaniem wiąże się z powstaniem i rozbudową Centralnego Okręgu Przemysłowego. Głównymi produktami zakładu są:

Ponadto Odlewnia WSK zajmuje się również obróbką prętów metalowych i arkuszy. Park maszynowy zakładu metalurgicznego zawiera najnowocześniejsze urządzenia sterowane numerycznie, dzięki którym możliwe jest wykonywanie bardzo precyzyjnych elementów. Materiały stosowane do odlewania cechują się najwyższą klasą czystości dzięki czemu otrzymane elementy są niezwykle trwałe.

Wieloletnie doświadczenie w połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami sprawia, że odkuwki i odlewy żeliwne oraz aluminiowe produkowane z zakładzie przewyższają jakością te produkowane w innych zakładach.

Odlewy aluminiowe,odlewy żeliwne i odkuwki z Zakładu metalurgicznego WSK Rzeszów posiadają certyfikaty zgodne z międzynarodowymi normami. Są one dopuszczone do użycia w przemyśle energoelektrycznym. Przy zakładzie działa również laboratorium wykonujące precyzyjne analizy i pomiary.

Zakład Metalurgiczny WSK Rzeszów to supernowoczesne przedsiębiorstwo z tradycjami.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.