Jak urządzić mieszkanie w stylu francuskim?

Francuzi znani są z perfekcyjnego podejścia do życia. Znakomicie gotują, znają się na modzie i uchodzą za ludzi obeznanych w świecie. Ich mieszkania są przykładem wyrafinowania i dobrego smaku. Tutaj wszystko ma swoje miejsce. Jakie są sekrety pięknych mieszkań Francuzek? Zajrzyjcie do naszego artykuły i przekonajcie się, na co warto zwrócić uwagę.

ZEW2

Prostota i minimalizm

W tym przypadku mniej naprawdę znaczy więcej. Francuzi stawiają na otwarte przestrzeni, ograniczoną ilość mebli i dodatków, dzięki czemu przestrzeń nie jest „zagracona”. Pomieszczenia są urządzone minimalistycznie, ale z polotem. Francuskie mieszkanie to nie mieszkanie powielanych wzorców, ale fantazyjnych i oryginalnych mebli, dodatków oraz rozwiązań.

Kolorystyka

W większości francuskich mieszkaniach próżno szukać intensywnych i krzykliwych kolorów. Podstawą są tutaj neutralne i stonowane kolory oraz pastelowe odcienie. Królują biel, beż, ecru oraz różne odcienie szarości. Kolory te można także zestawiać ze sobą, gdyż wspaniale się uzupełniają. Mile widziany może być także gołąbkowy niebieski czy jasny pistacjowy.

Oryginalne elementy

Francuskie mieszkania w żadnym razie nie są nudne! Nie dajcie się zwieść pozorom. Wśród jasnych kolorów i prostych rozwiązań znajduje się wiele oryginalnych dodatków, które nadają charakteru całemu wnętrzu. Mogą to być designerskie dodatki lub elementy vintage czy retro, które w rodzinie znajdują się od pokoleń. Takich dodatków nie może zabraknąć!\

We współpracy z: http://www.janpul.pl

One Response

  1. Monika

Dodaj komentarz