Okna antywłamaniowe, polisa, firma ochroniarska to duże koszty jak trzeba ponieść by ochronić swój dom przed kradzieżą podczas urlopu.

Wyjeżdżając nie jesteśmy w stanie sami uchronić naszego mienia, a właśnie podczas wakacji czy dłuższych nieobecności zauważa się najwięcej włamań i kradzieży.

Parę wskazówek jak uchronić dom przed kradzieżą.

Aby ochronić swój majątek, warto pomyśleć o różnego typu rozwiązaniach antywłamaniowych.

Drzwi, bramy okna, rolety antywłamaniowe czy telewizja przemysłowa to jedne z prostszych zabezpieczeń ochrony. Zamówienie i montaż pochłaniają wiele czasu, zatem  musisz pomyśleć o tym dużo wcześniej zanim wyjedziesz na wymarzone wakacje.

Do rozwiązań antywłamaniowych należy dodatkowo, ściemniacz z symulatorem obecności. Zapalone światło świadczy o tym, że ktoś jest w domu. Ten specjalny włącznik światła w dzień działa jak zwykły kontakt, lecz w nocy włącza i wyłącza się o określonych godzinach. Dodatkowo by ulepszyć ochronę powinno się zamontować czujniki ruchu na polu. Zapalające się światło, gdy ktoś zbliży się do domu, może skutecznie odstraszyć złodzieja.

Założenie systemu zabezpieczającego w postaci alarmu, kamer it, kamer przemysłowych również daje nam ochronę. Ten monitoring sprawi, że wracając z urlopu możemy zobaczyć co wydarzyło się  podczas naszej nieobecności w domu.

W dobrej sytuacji i najbardziej bezpiecznej są osoby, a raczej ich domy znajdujące się na strzeżonych osiedlach.  Często prócz ochrony, na takich osiedlach spotyka się monitoring i ogrodzenie.  Trzeba jednak nadmienić, że dla doświadczonego złodzieja takie zabezpieczenia nie stanowią większej przeszkody ale znacznie utrudniają włamanie. Mieszkając na niestrzeżonym osiedlu sami możemy zadbać o ochronę we własnym zakresie. Skorzystanie z usług firmy ochroniarskiej  gwarantuje bezpieczeństwo przez 24 godziny na dobę oraz w razie uruchomienia się systemu alarmowego szybką interwencje.

Zabezpieczanie domu przed włamaniem nie należy do najtańszych wybierając którąkolwiek z opcji trzeba wydać pieniądze. Jeżeli nie masz pieniędzy na wyżej wymienione rozwiązania, warto o przysługę poprosić sąsiada, która w tego typu sytuacjach bywa nieoceniona. Taki typ zabezpieczenia, można powiedzieć jest najbardziej klasycznym sposobem ale nie do końca bezpiecznym, bo co gdy sąsiad nie będzie akurat w domu. Dlatego warto oprócz tego dodatkowo kupić ubezpieczenie od kradzieży i włamań. Prócz tego typu rozwiązań dobrym sposobem na zabezpieczenie cennych rzeczy w domu jest inwestycja w sejfy. Patrząc na koszty i poniesione straty podczas kradzieży, ubezpieczenie domu czy skorzystanie z innych form ochrony majątku jest  relatywnie tanie.

Należy również zaznaczyć, że o bezpieczeństwo powinno dbać się cały czas, aby nie wpuścić złodzieja do domu warto zamontować w domu domofon, urządzenie to pozwoli na identyfikację głosową osoby oraz zdalne otworzenie drzwi czy bramki. Domofony połączone z kamerą i wyświetlaczem to wideodomofon.

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.