Wybierz odpowiedni model basenu

Każdy z nas chciałby mieć basen ogrodowy na swojej posesji. Zanim jednak przystąpimy do jego budowy trzeba zadbać o wypełnienie wszelkich formalności oraz znaleźć należyte miejsce na kąpielisko.

baseny ogrodoweBudowa basenów ogrodowych dzieli się na masę sposobów. Wybór będzie zależał oczywiście od dostępnych środków finansowych, wielkości ogrodu i od własnych upodobań. Wszyscy jednak marzą o odpoczynku w chłodnym basenie podczas upalnych dni.

Konstrukcja basenu wykonana z żywicy i kruszywa jest świetną alternatywą dla osób, które posiadają spory ogród, a cena nie ma dla nich większego znaczenia. Forma takiego kąpieliska może być dowolna co stwarza sporo możliwości jego rozmieszczenia . Jest również najlepszym elementem ozdobnym ogrodu, dzięki swojemu oryginalnemu wyglądowi. Dodatkowym atutem jest także możliwość zostawienia wody nawet przez okres zimowy. Dzięki temu, nasz przydomowy akwen zamieni się w lodowisko dostarczając nowych atrakcji.

Jeśli jednak budowa stałego kąpieliska nie jest możliwa z różnych przyczyn, baseny Intex Wood Frame będą także trafnym wyborem. Dzięki wyjątkowemu wyglądowi, pozostawiają w tyle baseny stelażowe czy rozporowe. W prawdzie jego konstrukcja i parametry techniczne są identyczne jak baseny ogrodowe stelażowe, lecz znacznie odbiegają wyglądem, który może świetnie dostosować się do architektury domu. Charakteryzują się także sporą wytrzymałością, która pozwoli na jego użytkowanie przez kilkanaście lat.

Zdecydowanie najtańszym rozwiązaniem są baseny dmuchane i rozporowe. Te pierwsze będą doskonałą opcją na jeden bądź dwa sezony dla dzieci. Niestety, przez słabą odporność i wytrzymałość, nie będziemy się zbyt długo cieszyć ich użytkowaniem. Drugie natomiast, są znacznie większe i wytrzymalsze. Mimo wszystko, będą służyć jedynie do wypoczynku podczas upalnych dni. Dzięki swoim rozmiarom, stają się możliwe do zastosowania dodatkowe akcesoria basenowe chociażby takie jak drabinka która umożliwia wejście do kąpieliska.

Modeli basenów jest całkiem sporo i każdy z nich różni się montażem, ceną i wytrzymałością. Przed zakupem należy przejrzeć sporo ofert, aby ten, który najbardziej odpowiada indywidualnym wymaganiom.

One Response

  1. Irek

Dodaj komentarz