Komputery w budownictwie przemysłowym

Budownictwo przemysłowe jest bardzo nowoczesną i ciągle rozwijającą się dziedziną. Wykorzystanie komputerów jest tu sprawą oczywistą i naturalną. Do tego typu zastosowań powstały specjalne urządzenia określane mianem komputerów przemysłowych

Ogólny zarys

Nowoczesne firmy budowlane nie mogą obyć się bez wparcia komputerów. Stosuje się je podczas wielu procesów z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie maszyn. Produkcja, projektowanie i monitoring odbywają się teraz przy użyciu inteligentnych komputerów.

Przykładowe komputery przemysłowe na zdjęciu:

Możliwości

Dzięki wbudowanym modemom bezprzewodowym GSM/GPRS, można z łatwością połączyć w jedną sieć odległe od siebie urządzenia i maszyny. Bardzo wydajne procesory i ogromne przestrzenie dyskowe dzisiejszych komputerów pozwalają na szybkie gromadzenie i przetwarzanie dużych ilości danych w szybkim czasie.

Komputery dla przemysłu ze względu na budowę można podzielić na:

Zastosowany system operacyjny

System operacyjny Linux przez dużą część użytkowników określany jest mianem dedykowanego systemu dla przemysłu. Jest on bardzo stabilny i łatwy w konfiguracji, co daje mu przewagę nad popularnym w komputerach domowych systemem Windows. Ciągła ewolucja informatyki przemysłowej daje gwarancję zastosowania komputerów, do coraz to nowych zadań.

One Response

Dodaj komentarz