Zwolenników zasady „mniej znaczy więcej” nieustannie przybywa. Styl minimalistyczny coraz częściej gości w naszych wnętrzach, Rezygnujemy z przepychu, z zachłyśnięcia się kolorem, odchodzimy od energetycznych barw na rzecz prostoty i harmonii. Wnętrza minimalistyczne mają w sobie coś zaskakującego i pociągającego. Nic dziwnego, że coraz częściej urządzamy mieszkania w taki właśnie sposób.

6

  1. Wnętrze minimalistyczne nie musi być smutne, ani tym bardziej nudne. Chodzi przede wszystkim o to, aby nasze mieszkania było dopracowane w każdym calu, a jego urządzenie przemyślane w każdym calu. W minimalizmie nie ma miejsca na przypadek. Wybierzmy mniejszą ilość sprzętów i dodatków, które idealnie będą ze sobą współgrały, a będziemy mogli cieszyć się pięknym wnętrzem, w którym odpoczynek będzie prawdziwą przyjemnością.
  2. W minimalizmie rządzą proste, geometryczne formy. Wybierzmy klasyczne meble o kształcie prostokąta bądź kwadratu. Wykorzystujmy proste połączenia i dbajmy o to, aby sprzęty we wnętrzach ze sobą współgrały. Zdecydujmy się raczej na gładkie powierzchnie i najwyższej jakości materiały. Możemy sięgnąć po drewno, tworzywa sztuczne, kamień czy szkło. Zrezygnujmy ze zbędnych ozdób, wszelkie wzory niech pozostaną lekkie i niezauważalne.
  3. Ważną rolę – jeśli nie najważniejszą – we wnętrzu minimalistycznym odgrywają kolory. To, w jaki sposób wykorzystamy kolory, przełoży się na późniejszy wygląd wnętrza. Wybrane przez nas barwy powinny współgrać z meblami oraz dodatkami. Znakomicie sprawdzą się tutaj jasne, pastelowe kolory: wszelkiego rodzaju beże, pudrowe i kremowe barwy. Z powodzeniem możemy wykorzystać różne odcienie szarości oraz zestawić ze sobą biel i czerń.
  4. Duże znaczenie odgrywa światło. Im większe okna – tym lepiej. Zrezygnujmy z ozdobnych i wzorzystych firanek oraz zasłon – na ich miejsce wprowadźmy lekkie materiały takie jak woal czy tiul, które przepuszczają światło. Możemy je fantazyjnie upiąć, przewiązać prostą tasiemką lub po prostu zawiązać na supeł. Jeśli już decydujemy się na rolety – wybierzmy te w jasnych kolorach, które nie ograniczą całkowicie dostępu światła słonecznego.
  5. Ilość dodatków ograniczmy do minimum. Proste lampy o geometrycznych kształtach, duże wazony z kwiatami w stonowanych kolorach lub kilka ramek na zdjęcia w zupełności wystarczą. Pamiętajmy o tym, że należy pozostawić możliwie najwięcej wolnej przestrzeni – zrezygnujmy więc z tego, co jest po prostu zbędne.

Przy współpracy http://www.janpul.pl/

 

By Redakcja

Mam na imię Mariusz. Z branżą budowlaną związany jestem od lat, również zawodowo. Na blogu publikuję głównie w dziale "Budowa domu", gdzie doradzam najlepsze rozwiązania zarówno początkującym, jak i doświadczonym "budowniczym".

2 thoughts on “Jak urządzić wnętrze w stylu minimalistycznym?”
  1. Naszym zdaniem urządzanie wnętrz w stylu minimalistycznym jest częściowo wynikiem kryzysu ekonomicznego 🙂

  2. Nie przepadam za wnętrzami urządzonymi ze zbytnim przepychem. Jestem zdania, że mniej znaczy lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *